سال 1398، سال رونق تولید
 دوشنبه 2 دی 1398

پل سه بلوطک؛ یکی از سه پل برتر ایران

پل کابلی سه بلوطک بر روی دریاچه کارون3 در پنجمین کنفرانس بین‌المللی پل به عنوان یکی از سه پل برتر کشور معرفی و مفتخر به دریافت لوح تقدیر گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، در این کنفرانس که طی روزهای 26 و 27 آذرماه به منظور تبادل‌نظر، بیان تجربیات و درس آموخته‌ها و نیز قدردانی از تلاش صنعتگران برای رشد و توسعه صنعت حمل و نقل و به تبع آن صنعت پل‌سازی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، از طراحان و سازندگان در این زمینه تقدیر به عمل آمد.

بر این اساس پروژه پل کابلی سه بلوطک به طول 420 متر و عرض 12.1 متر، دارای 2 پایلون به ارتفاع 68 متر و دهانه میانی 260 متر، بزرگ‌ترین پل کابلی ـ ترکه‌ای ایران، در محدوده‌ی 35 کیلومتری جاده اصلی لردگان به ایذه و بر روی دریاچه سد کارون 3 واقع شده است.

 در اجرای این پروژه بیش از 4 کیلومتر جاده از جمله 2 تونل به طول‌های 265 متر و 333 متر و ابنیه‌های مربوطه در طرفین این پل، سهولت در عبور و مرور ساکنین دو سوی این دریاچه را در محلی نزدیک به روستاهای سادات حسینی میسر کرده و با اتمام این پروژه، ترددی امن و در کوتاه‌ترین زمان انجام خواهد شد.

گفتنی است که شرکت بناسازان سپاهان به عنوان پیمانکار و شرکت مهندسی مشاور هگزا به عنوان مشاور طراح پیمانکار و شرکت مهندسی مشاور هراز راه به عنوان مشاور کارفرما در اجرای این پل فعالیت داشته‌اند.

لازم به ذکر است پیش از این نیز در طرح راه‌های جایگزین، پل بزرگ کارون 4 (شهدای بختیاری) به عنوان «سازه برتر فولادی» در چهارمین کنفرانس ملی سازه و فولاد و «پل بزرگ‌سال 92» شناخته شد.

همچنین پل نفت به عنوان «طرح تقدیر شده فولادی در حوزه پل» در هفتمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین‌المللی سازه و فولاد سال 95 معرفی و مفتخر به دریافت لوح تقدیر شده بودند.

منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:
اشتراک‌گذاری در فیس بوک اشتراک‌گذاری در توییتر اشتراک‌گذاری در گوگل پلاس اشتراک‌گذاری در لینکدین

    آدرس تماس

  • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
  • تلفن : 27821-021
  • فکس : 26213732-021
  • ایمیل :